O autorze
MiTo otworzyliśmy w sierpniu 2011 roku. To jest restauracja, kawiarnia, księgarnia, kiosk, galeria sztuki najnowszej, biuro architektoniczne… ale przede wszystkim miejsce spotkań, dyskusji, dobrej zabawy, miejsce, które nie boi się różnorodności, wyzwala twórczą energię, apolityczne, tolerancyjne, homo&hetero friendly, otwarte na ludzi otwartych, poszukujących dobrego życia.

Bohater najgorszego sortu

Urodził się 3 czerwca 2012 roku. Trzy lata później, 4 listopada 2015, debiutował w znanym krakowskim wydawnictwie poświęcając sobie książkę, właściwie to ledwie jakiś kołonotatnik. Dzisiaj, dwa tygodnie przed piątymi urodzinami będzie miał w MiTo swoją wystawę, na której po raz pierwszy pokaże naprawdę wszystko. Ukochany Małgorzaty Halber, której przedstawiać od jakiegoś czasu nie trzeba, sam w jej cieniu ukrywa się przed światem. Właściwie nikt nie zna jego imienia, ale wszyscy mówią o nim – bohater.

Ale jaki z niego bohater? Szczerze mówiąc, nijaki. Taki sobie ten bohater, zupełnie przeciętny. Daleko mu do superhero z innych kreskówek a bliżej mu do najgorszego człowieka na świecie mimo, że już nie pije, nie wciąga i coraz bardziej uzależnia się od życia. Takiego bohatera chyba jeszcze nie było, takiego niepoważnego, niewyraźnego, hamletyzującego, zupełnie niebohaterskiego, takiego, który boi się wszystkiego, zwłaszcza siebie samego. Takiego leniwego, wstydliwego, niefajnego, znudzonego, zagubionego.… takiego bohatera najgorszego sortu.


Jakie czasy taki bohater. Jaki bohater taka wystawa !

Małgorzata HALBER
Wystawa z Bohaterem
Otwarcie:
MiTo/Poniedziałek/21.03.2016/19:00
wstęp wolny
Wystawa otwarta do 17.04.2016
Trwa ładowanie komentarzy...